VOLT Prostownik automatyczny 10A 12/24V | Inteligentna ładowarka sieciowa do akumulatorów samochodowych, żelowych, AGM.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 5682
  • Producent: Volt Polska
  • Dostępność: W MAGAZYNIE
  • szt.
  • Cena netto: 121,14 zł 149,00 zł

 

Automatyczna ładowarka przeznaczona do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych (Pb, LEAD-ACID), żelowych oraz akumulatorów z oznaczeniem AGM stosowanych w samochodach z systemem "START-STOP" o napięciu 12 V pojemności od 10 do 300 Ah oraz 24 V o pojemności od 10 do 150 Ah.

 

Duży ,maksymalny prąd ładowania 10A dla akumulatorów 12V gwarantuje szybkie ładowanie rozładowanych akumulatorów

 

Łatwa w obsłudze automatyczna ładowarka wyposażona w ekran LCD. Świetnie nadaje się do domowego użytku. Z powodzeniem naładuje akumulator w samochodzie osobowym, dostawczym, ciężarowym czy w ogrodowym traktorku.

 

Dzięki zaawansowanym technologią wykorzystywanym podczas projektowania i budowy prostownika, umożliwia on ładowanie akumulatorów do prawie 100% ich oryginalnej pojemności. To ważne, gdyż nie jest to regułą wśród ładowarek dostępnych na rynku.

 

Ładowarka Volt to produkt bezpieczny, zarówno dla akumulatorów jak i dla użytkowników. Proces ładowania akumulatora sterowany jest automatyczny i steruje nim mikroprocesor zapewnia to optymalny jego przebieg oraz chroni akumulator przed przeładowaniem.

 

Ładowarka posiada zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Nieprawidłowe podłączenie akumulatora poskutkuje pojawieniem się błędu na wyświetlaczu i uruchomi się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, a rozpoczęcie ładowania nie będzie możliwe.

 

Ładowarka przeznaczona jest nie tylko do akumulatorów samochodowych dużej pojemności - dzięki regulacji prądu ładowania, nadaje się również do akumulatorów żelowych, motocyklowych, stosowanych na jachtach czy akumulatorów do skuterów o mniejszej pojemności.

 

Ponadto zainstalowano zabezpieczenia przeciwiskrowe, temperaturowe i zwarciowe.

 

 

 

Cechy urządzenia:

 

    automatyczna i pewna kontrola naładowania akumulatora - po osiągnięciu określonego napięcia, lub samoczynnego spadku prądu ładowania,

    monitorowanie napięcia po zakończeniu ładowania - automatyczne wznowienie ładowania w przypadku spadku napięcia na akumulatorze, również po zaniku napięcia z sieci AC,

    ładowarka niweluje zjawisko zasiarczania akumulatorów, które może powstawać podczas ładowania,

    tryb konserwacyjny dla akumulatorów 12V / SLA o pojemności 14-230Ah - ładowarka daje stałe napięcie 13.6V z prądem do 5A - utrzymuje w pełnej gotowości akumulator - idealne dla pojazdów elektrycznych, wózków widłowych itp.

    tryb zasilacza 13.6V/5A - możliwość zasilenia urządzeń zasilanych z 12V.

    tryb "zimowy" - gwarantuje pełne i efektywne naładowanie akumulatora, nawet w b. niskiej temperaturze otoczenia

    tryb "reaktywacji/reanimacji" - specjalny tryb ładowania - w przypadku skrajnie rozładowanych akumulatorów, ładowarka stosuje zmniejszony prąd ładowania 1.5A, aż do osiągnięcia bezpiecznego napięcia pozwalającego na szybsze ładowanie - ładowarka sama decyduje, o konieczności użycia tego trybu,

 

Dzięki wyświetlaczowi LCD możemy łatwo monitorować pracę urządzenia, a przede wszystkim istnieje możliwość szybkiego sprawdzenia jakie jest aktualne napięcie akumulatora. Wystarczy podłączyć akumulator do ładowarki.

 

DANE TECHNICZNE

 

    Napięcie wejściowe: 220 – 240 VAC ~ 50/60 Hz

    Napięcie wyjściowe: 12V / 24V

    Zakres temperatury przechowywania: 0°C do 40°C

    Klasa zabezpieczeń: 2

    Maksymalna pojemność akumulatora: 12V 300Ah

    Maksymalna pojemność akumulatora: 24V 150Ah

    Moc znamionowa: 120W

    Prąd ładowania: 2A - 10A przy 12V, 2A - 5A przy 24V

    Klasa ochrony obudowy: IP 65

 

Obsługiwane akumulatory 12V/24V DC

 

żelowe, kwasowo-ołowiowe, AGM, VRLA, VLA, SLA, WET, GEL, Lead-Acid

 

CYKLE PRACY ŁADOWARKI:

 

    Pierwszy etap to zmierzenie i podanie wskazania napięcia na zaciskach akumulatora i określenie jego rodzaju.Wykonywana jest ocena stanu akumulatora i jego ewentualna reaktywacja (tylko dla mocno rozładowanych ogniw) - ładowanie zmniejszonym prądem pojedynczymi impulsami.

    Następnym etapem jest ładowanie zasadnicze - w zależności od trybu ,prąd ładowania 10A/8A/4A/2A dla 12V , dla napięcia 24V maksymalny prąd to 5A

    Kolejne etapy to kontrola procesu ładowania - wraz ze wzrostem napięcia na akumulatorze następuje ograniczenie prądu ładowania.

    W końcowej fazie ładowania prąd jest ograniczany do 1,5A - jest to doskonałe zabezpieczenie przed zjawiskiem "gazowania" akumulatora. Po osiągnięciu napięcia 14.4V/14.7V (dla aku 12V) i 28,8V (dla aku 24V) ładowanie zasadnicze jest zakończone.

    Ostatni etap to faza monitorowania napięcia na akumulatorze - w przypadku dłuższego pozostawienia ładowarki podłączonej do akumulatora i spadku napięcia do 12.6V (12V) / 25,6V (24V) ładowarka włącza ładowanie podtrzymujące aby nie dopuścić do dalszego rozładowania akumulatora.